пʼятниця, 20 грудня 2024 р.

ТИЖДЕНЬ З ПРОФЕСІЇ "КУХАР. КОНДИТЕР"

Завданням викладача спецдисциплін є не сформувати в учнів професійні знання, але і розвивати логічне мислення, технічну та художню уяву, які згодом відобразяться в успіхах та досягненнях вихованців у їх дорослому самостійному житті.
Основні ж завдання майстрів виробничого навчання - приділяти якомога більше уваги майбутній професії розвивати у кожного учня системне та творче мислення, повагу та інтерес до майбутньої професії, творчі здібності, постійно збагачувати досвідом майстерності та формувати механізм самоорганізації та самореалізації особистості, запалити в кожній дитині іскру таланту і роздмухувати її доти, доки можна буде говорити про неї як про справжнього фахівця.
В Гайворонському професійному аграрному ліцеї відбувся Тиждень з професії "Кухар. Кондитер." Під час Тижня були проведені наступні заходи:
1 - теоретичний тур, учні 245 групи здійснили перші кроки до успіху в майбутній професійній діяльності;
2 - акція "Поділися хлібом" (учні 235 групи готували різноманітну випічку та пригощали жителів нашої громади та викладачів ліцею);
3 - практичний тур (змагання між здобувачами освіти 225 групи у виготовленні виробів з дріжджового тіста);
4 - конкурс із приготування яєчних страв та страв із сиру серед учнів 246 групи;
5 - проведення інтелектуальної вікторини "Кулінарний ерудит" між командами 235 та 246 групи та підбиття підсумків Тижня.

пʼятниця, 13 грудня 2024 р.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ВЕБІНАР

   Участь педагогів у Всеукраїнському вебінарі як спікерів – це чудова можливість поділитися професійним досвідом, інноваційними методиками навчання та практичними інструментами для покращення освітнього процесу.
   12 грудня 2024р. викладач іноземної мови Брижа О.М. "Цифрові технології та соціальні медіа у популяризації ПТО" та викладач української мови і літератуури Романова О.Л. "Інноваційні підходи у карєрному консультуванні та залучені молоді до обрання професійної освіти" долучилися до Всеукраїнського вебінару "Використання нових підходів і методів у формування позитивного іміджу професійно (професійно-технічної освіти, якмй провів навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Вінницькій області.
   Всеукраїнські вебінари є важливим інструментом для розвитку освіти, створення простору для ідей і мотивування педагогів до вдосконалення.

                                  

четвер, 12 грудня 2024 р.

ПЕДАГОГІЧНИЙ МАРАФОН 
«Кращі практики сучасних дидактичних напрацювань»

   11 грудня 2024р. методист НИК ПТО Вузленко Т.В. провела педагогічний марафон «Кращі практики сучасних дидактичних напрацювань» для педагогічних працівників сільськогосподарського профілю. 
   Під час онлайн-заходу учасники. поділилися своїм досвідом використання дидактичних напрацювань, які допомогають їм у підготовці та реалізації навчальних проектів. 
   Спікером від Гайворонського професійного аграрного ліцею виступив викладвч спецдисциплін Кузнєцов.В.М. Захід став платформою для обміну ідеями та натхнення для подальших освітніх ініціатив.

ПЕДАГОГІЧНИЙ МАРАФОН 
"КРАЩІ ПРАКТИКИ СУЧАСНИХ ДИДАКТИЧНИХ НАПРАЦЮВАНЬ"

   11.12.2024Р. Викладач спецдисциплін Кузнєцов В.М. взяв участь у обласному педагогічному марафоні «Кращі практики сучасних дидактичних напрацювань», як спікер, де поділився власними дидактичними напрацюваннями з предмету «Правила дорожнього руху».
   У своїй доповіді викладач представив сучасні методики викладання ПДР, інтерактивні підходи до навчання та використання цифрових технологій для підвищення ефективності засвоєння матеріалу.
   Захід об’єднав педагогів, які обговорили кращі дидактичні практики та шляхи вдосконалення освітнього процесу.

четвер, 5 грудня 2024 р.

ВОРКШОП "ОСВІТНІ ТРЕНДИ: ВІД ТЕОРІЇ ДО ДІЇ"

   4 грудня 2024 року методистки НМК ПТО у Кіровоградській області Тетяна Вузленко та Наталія Спірідонова провели захід для педагогів будівельного, машинобудівного, сільськогосподарського профілів та транспорту, на якому розглянули платформи Clipchamp та Vidnoz для створення відеоконтенту,
   Вивчення можливостей використання штучного інтелекту (ШІ) в освітній діяльності відкриває широкий спектр перспектив для вдосконалення процесів навчання, управління та оцінювання.
   Вивчення таких можливостей та впровадження відповідних інструментів значно підвищує ефективність освітніх процесів і сприяє їх модернізації.
   

понеділок, 25 листопада 2024 р.

РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ 
"Енергозбереження та енергоефективність в сільськогосподарській галузі"

   Моя перша перемога в обласному конкурсі — це важливий крок у розвитку та великий стимул рухатися далі. Цей досвід навчив мене багатьом новим речам та дав впевненість у власних силах!”
   Перемога стала для мене доказом, що наполеглива праця й віра в себе справді приносять результати. Сподіваюся, це лише початок!”

середа, 20 листопада 2024 р.

ГАСТРОНОМІЧНА МАНДРІВКА:
СТРАВИ УКРАЇНСЬКОЇ КУХНІ РЕГІОНВА УКРАЇНИ

   19 листопада 2024 року навчально-иетодичний кабінет професійно-технічної освіти в Кіровоградській області провів онлайн-захід «Гастрономічна мандрівка: страви української кухні регіонів України».
   Під час аходу гастрономічної мандрівки учасники занурились у кулінарні традиції різних регіонів, поззнайомились з унікальними рецептами, техніками приготування страв, а також дізналися більше про культуру та історію кухні певної місцевості.
   Наш навчальний заклад представила старший майстер Зенченко Н.М., яка підготувала захопливу презентацію "Моя смачна Вінничина". Наталія Михайлівна поділилась своїми знаннями, кулінарними навичками та творчим підходом. Також розповіла про історичні, культурні та гастрономічні особливості Вінничини.

середа, 13 листопада 2024 р.

ЯРМАРОК МЕТОДИЧНИХ ІДЕЙ

   12.11.2024р. відбувся ярмарок методичних ідей «Кращі практики впровадження ефективних форм методичної роботи у ЗП(ПТ)О. », який організувала та провела методист НМК ПТО у Кіровоградській області Черемісова Т.М.
   Колеги поділилися досвідом роботи використання різних форм методичної роботи. На ярмарку були представлені нетрадиційні форми методичної роботи: методичний фестиваль, фестиваль педагогічних ідей, методичні студії, квести для педагогів, педагогічний салон. Деякі навчальні заклади працюють за традиційними формами: методичні комісії, робота з педагогами початківцями, підвищення кваліфікації та атестація педагогічних працівників.“Справжня цінність методичної роботи полягає в її здатності забезпечувати ефективнну роботу, незалежно від форми роботи. Основний акцент — на досягненнях і результатах, які вона приносить.”
   Висловлюю щиру подяку Тамарі Михайлівні, як організатору заходу, та методистам-спікерам за надихаючі та інформативні виступи. Ваш підхід та креативність залишили позитивний слід і додали цінні ідеї, які обов’язково будуть корисними в нашій роботі!”

   

вівторок, 12 листопада 2024 р.

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-МЕТОДИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

   23 жовтня 2024 року в онлайновому режимі в рамках Шістнадцятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» відбулась ІV Міжнародна науково-практична конференція “Шляхи удосконалення професійних компетентностей фахівців в умовах сьогодення”.
Викладачі Гайворонського професійного аграрного ліцею - Федченко Р.В., Степаненко Р.М. та Брижа О.М. взяли участь у даній конференції та подали тези, які увійшли в збірку
   Дякуємо нашим викладачам за участь у конференції та подані тез. Цей крок не тільки підвищує науковий статус нашого закладу, а й сприяє поширенню нових знань та ідей серед колег та учнів.


середа, 16 жовтня 2024 р.

КРАЩІ ПРАКТИКИ ВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВОГО ІНСТРУМЕНТАРІЮ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ПІДГОТОВКИ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ ДЛЯ ШВЕЙНОЇ ГАЛУЗІ

   16 жовтня 2024 року викладач спецдисциплін Бурнос В.В. виступила спікером на  онлайн-заході в рамках обласної секції педагогічних працівників професій швейного профілю  з проблеми «Кращі практики використання цифрового інструментарію в освітньому процесі підготовки кваліфікованих робітників для швейної галузі».
   Під час заходу колеги презентували свої електронні навчальні матеріали, створені за допомогою освітніх онлайн-сервісів, та поділилися практичними порадами щодо їх ефективного використання в освітньому процесі підготовки кваліфікованих фахівців.
   
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ХЛІБА

   Всесвітній день хліба відзначається щорічно 16 жовтня. Хліб – символ життя. Він з давніх давен у великій пошані. Для нашого народу хліб був не просто стравою – це була основа основ життя і найдорожча святиня. У сучасному прогресивному світі українці пізнають ціну хліба, яка включає життя наших захисників, пролиту кров хліборобів на мінному полі.
   До Всесвітнього дня хліба, здобувачі освіти Гайворонського професійного аграрного ліцею групи 235 під керівництвом майстра виробничого навчання Фіялковської Валентини Петрівни нагадали учням «ціну» українського хліба, трагічні сторінки в історії України, після яких хлібина стала священною для українського народу.
   Здобувачі освіти з душею готували та випікали хліб з різних видів борошна, зокрема, пшеничного, житнього, кукурудзяного, гречаного, а також висівкового. Хліб вдався на славу.

середа, 9 жовтня 2024 р.

ВОРКШОП З ПИТАНЬ ВИКОРИСТАННЯ 
ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ОСВІТІ

   09.10.2024р. методисти НМК ПТО в Кіровоградській області Тетяна Вузленко та Наталія Спірідонова успішно провели воркшоп на тему: "Освітні тренди: від теорії до дії", який зібрав учасників з різних освітніх сфер для обговорення нових можливостей та викликів у застосуванні технологій штучного інтелекту в навчальному процесі.
   Учасники ознайомилися з новітніми інструментами ШІ, які допомагають персоналізувати навчання та покращити його ефективність.
   Обговорили вплив ШІ на автоматизацію рутинних завдань викладачів, зокрема оцінювання знань та організацію зворотного зв’язку з учасниками освітнього процесу.
   Зворотний зв'язок учасників підтвердив, що подібні заходи є важливими для розвитку освітніх технологій і допомагають педагогам ефективно інтегрувати нові рішення у навчальний процес.
   Ми дякуємо всім учасникам за активну участь і конструктивну дискусію. Сподіваємося на подальшу співпрацю та обговорення нових тем, пов'язаних із розвитком штучного інтелекту в освіті.

середа, 2 жовтня 2024 р.

МЕТОДИЧНИЙ ІНТЕНСИВ

   01.10.2024р. відбувся методичний інтенсив з проблеми «Правові засади та особливості організації підвищення кваліфікації і атестації педагогічних працівників – 2025», на якому розглядались питання:
1. Атестація педагогічних працівників: ключові аспекти та порядок проведення.
2. Про стан дотримання вимог Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників.
Методист НМК ПТО Шиманович Г.О. виділила основні аспекти атестації педагогічних працівників у 2025 році.
   

вівторок, 1 жовтня 2024 р.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ МЕТОДИЧНИХ КОМІСІЙ
ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ПІДГОТОВКИ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ МЕТОДИЧНОЇ КОМІСІЇ
БУДІВЕЛЬНОГО ЦИКЛУ

ПРЕЗЕНТАЦІЯ МЕТОДИЧНОЇ КОМІСІЇ
З ПРОФЕСІЇ "КРАВЕЦЬ. ЗАКРІЙНИК"

ПРЕЗЕНТАЦІЯ МЕТОДИЧНОЇ КОМІСІЇ
З ПРОФЕСІЇ "КУХАР. КОНДИТЕР"

ПРЕЗЕНТАЦІЯ МЕТОДИЧНОЇ
КОМІСІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЦИКЛУ

100-РІЧЧЯ ГАЙВОРОНСЬКОГО 
ПРОФЕСІЙНОГО АГРАРНОГО ЛІЦЕЮ

середа, 18 вересня 2024 р.

ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА

    Початок навчального року для педагогів – це важливий і відповідальний період, який ознаменовує початок нових освітніх викликів і можливостей. Це також час для педагогічної спільноти підтримувати один одного та ділитися досвідом, що сприяє успішному старту нового навчального року.
    18.09.2024р. відбулась інструктивно-методична нарада для голів методичних комісій, на якій розглядались актуальні питання, пов'язані з організацією навчально-методичної роботи:
1. Корегування планів роботи.
2. Нові підходи до викладання, роль цифрових технологій в освіті та необхідність адаптації до змін у навчальних програмах.
3. Атестація та підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2024-2025 навчальному році.
4. Розгляд матеріалів для обласного конкурсу на кращий Е-контент дистанційного уроку професійно-теоретичної підготовки.
5. Реєстрація та подання матеріалів на он-лайн платформи: «Світ професій» та «Професійна освіта он-лайн».
6. Впровадження нових технологій в навчальний процес.



четвер, 29 серпня 2024 р.

ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ

   29 серпня 2024 року відбулося засідання педагогічної ради Гайворонського професійного аграрного ліцею.
Засідання розпочав директор закладу Іван МОСКАЛЕНКО, який привітав присутніх із початком нового навчального року. Він проаналізував роботу закладу у 2023-2024 н.р. та наголосив на основних завданнях і напрямах освітньої діяльності колективу у 2024-2025 н.р.
   На педагогічній раді було розглянуто та обговорено такі питання:
1. Про затвердження плану роботи педагогічної ради, обрання секретаря.
2. Про підсумки роботи педагогічного колективу за 2023-2024н.р. та завдання на 2024-2025 н.р.
3. Про затвердження річного плану роботи на 2024-2025н.р.
4. Ознайомлення педагогічного колективу з нормативними документами щодо організації та змісту освітнього процесу в новому навчальному році.
5. Про затвердження педагогічного навантаження, закріплення за групами майстрів виробничого навчання, класних керівників та голів методичних комісій, призначення завідуючих кабінетами, лабораторіями.
6. Різне.
   Атмосфера роботи педагогічної ради була робочою та дружньою. За результатами педради прийнято ряд важливих рішень, які будуть визначати головний вектор роботи та розвитку ліцею.

четвер, 20 червня 2024 р.

 ПРАКТИЧНИЙ КЕЙС "ВИКОРИСТАННЯ ОНЛАЙН-ЗАСТОСУНКІВ ПРИ ПРОВЕДЕНІІ УРОКІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕОРЕТИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ"

   19 червня відбулося засідання обласної школи професійного зростання «Практичний кейс «Використання онлайн-застосунків при проведенні уроків професійно-теоретичної підготовки», на якому викладачі презентували свої напрацювання.
   Викладач Гайворонського професійного аграрного ліцею Дзюбінська Т.А. підготувала дидактичні матеріали з використанням електронних засобів навчального призначення для проведення уроків з професії «Штукатур», а саме: «Дефекти штукатурки» із застосуванням сервісів Trello, Canva, Gamilab, Google form.
   Обмін досвідом був цікавим, змістовним та корисним для кожного учасника заходу.

середа, 5 червня 2024 р.

УСПІШНЕ ЗАВЕРШЕННЯ ТРЕНІНГОВОГО НАВЧАННЯ

   Викладач професійно-теоретичної підготовки з професії "Кухар. Кондитер" Стоянова С.В. успішно завершила навчання за тренінговою програмою «Методика розробки та використання тестового контролю на уроках професійно-теоретичної підготовки», організованого НМК ПТО у Кіровоградській області. Світлана Василівна отримала досвід щодо розробки завдань тестового характеру різних типів та рівнів складності, здобула необхідні знання та навички щодо розробки онлайн-тестів за допомогою застосунків Google-форми, Майстер-Тест, Online Test Pad, онлайн-платформи Classtime та програми EasyQuizz.

вівторок, 28 травня 2024 р.

 НОВИЙ СТАНДАРТ "ЛИЦЮВАЛЬНИК-ПЛИТОЧНИК 

(навчальні програми з предметів)

Члени методичної комісії (голова МК Дзюбінська Т.А.) обговорювали питання розробки навчальних програм з предметів професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки здобувачів освіти відповідно до нового стандарту професійної (професійно-технічної) освіти з робітничої професії "Лицювальник-плиточник".

пʼятниця, 24 травня 2024 р.

ВІРТУАЛЬНА ПОДОРОЖ ДО МЕТОДИЧНОГО КАБІНЕТУ 
ГАЙВОРОНСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО АГРАРНОГО ЛІЦЕЮ

   Навчально-методичним кабінетом професійно-технічної освіти у Кіровоградській області 17 та 22 травня 2024 року було організовано онлайн-екскурсію до методичних кабінетів закладів П(ПТ)О області.
  22.05.2024р. відбулася презентація віртуальної подорожі методичним кабінетом Гайворонського професійного аграрного ліцею. Методист Руслана Федченко провела детальну екскурсію, продемонструвавши всі можливості та ресурси, які створені для підтримки педагогічної спільноти ліцею. Кожен з методистів поділився своїм досвідом та методами роботи. Захід був насиченим, цікавим та корисним для кожного методиста. В кожному із цих напрацювань була своя родзинка, свої елементи досвіду, які в подальшому кожен може використати в своїй роботі.

четвер, 21 березня 2024 р.

АТЕСТАЦІЯ 2024

   Атестація педагогічних працівників – це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначається відповідність працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації та присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.
   20 березня 2024 року в Гайворонському професійному аграрному ліцеї відбулось підсумкове засідання атестаційної комісії, під час якого було розглянуто результати діяльності 6-ти педагогічних працівників за міжатестаційний період.
   Було підбито підсумки росту професійної компетентності педагогічних працівників, які атестувалися цього навчального року, обговорено методи їх роботи щодо забезпечення ефективності освітнього процесу.
   Члени комісії вкотре пересвідчилися у високій професійній компетентності педагогічних працівників закладу, їхній здатності орієнтуватися в сучасних методичних інноваціях та адаптуватися до нових умов освітнього процесу.
Вітаємо педагогів з успішним проходженням атестації та бажаємо усім наснаги, терпіння, подальших успіхів у педагогічні діяльності!

четвер, 22 лютого 2024 р.

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ 
НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЇ

   Методист ліцею Руслана Федченко взяла активну участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «ЛІДЕРСТВО І ОБДАРОВАНІСТЬ: СУЧАСНИЙ НАУКОВИЙ ДИСКУРС І ОСВІТНЯ ПРАКТИКА», яка проходила з 14 по 19 лютого 2024 року та отримала сертифікат учасника.

середа, 21 лютого 2024 р.

ІМН ДЛЯ ГОЛІВ МЕТОДИЧНИХ КОМІСІЙ

   21 лютого відбулась інструктивно-методична нарада для голів методичних комісій. Метою наради було обговорення та узгодження питань, пов'язаних з методичною роботою в навчальному закладі:
- моніторинг роботи голів методичних комісій;
- освітні платформи «Освіта. Онлайн», «Світ професій», «Професійна освіта онлайн»;
- безкоштовний дистанційний курс «Фінансова грамотність»;
- активізація участі педагогічних працівників у міжнародних, Всеукраїнських та обласних заходах;
- напрацювання бази дидактичного забезпечення навчально-виховного процесу.


четвер, 8 лютого 2024 р.

 ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ - ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ КОЖНОГО

   Майстер виробничого навчання зі соїми вихованцями з групи 225 взяли участь в конкурсі відео «Молоде поко ління за здорове харчування» обласного конкурсу «Молоде покоління за здорове харчування»  

середа, 7 лютого 2024 р.

ПІДСУМКИ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ НА КРАЩИЙ Е-КОНТЕНТ ДИСТАНЦІЙНОГО УРОКУ ВИРОБНИЧОГО НАВЧАННЯ

   За підсумками обласного конкурсу на кращий Е-контент дистанційного уроку виробничого навчання наші майстри посіли: ІІ місце в номінації «Швейний профіль» - майстер виробничого навчання Єремчук А.А., ІІІ місце в номінації «Будівельний профіль» - майстер виробничого навчання Радинський О.П.
   Вітаємо колег з перемогою у конкурсі! Це велике досягнення, яке свідчить про ваші професійні навички та здібності. Такі перемоги вагомі не лише для вас, а й для всього навчального закладу. Бажаємо вам подальших успіхів у вашій професійній кар'єрі, постійного росту, ще більших перемог та нових досягнень у майстерності та професійному зростанні!
  
НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

   Методист Гайворонського професійного аграрного ліцею Руслана Федченко взяла участь у XL-ій Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні аспекти модернізації науки: стан, проблеми, тенденції розвитку» м.Салоніки (Греція), (дистанційно) та отримала сертифікат учасника. Теза на тему «Психологія воєнного часу» увійшла до збірки у рамках видавничої групи «Наукові перспективи»